22.5 C
București
luni, aprilie 20, 2026

Retail – Thibaut Boidin este noul Managing Director al Heineken România – Sinteza

2 min read (textul complet), articol clasificat de Robotul Minerva ca: Profilare

Creați-vă propriul

dashboard de știri

informația - cheie, 24/7

100+

FLUXURI

Free

Parcurgi informația mai rapid!

Acoperi top 100 surse externe!

Publicat de

Articole din aceeași sursa

- Advertisement -cresterea vanzarilor

Sumarizare automata

Thibaut Boidin va fi noul Managing Director al Heineken România începând cu data de 1 septembrie 2023.

Thibaut s-a alăturat companiei Heineken Franța în 2017, unde a fost Deputy General Manager al diviziei France Boissons.

În octombrie 2020, Thibaut a fost numit în funcția de Transformation Director al Heineken Franța, unde a contribuit în mod semnificativ la dezvoltarea businessului.

Thibaut Boidin este noul Managing Director al HEINEKEN România.
Thibaut Boidin este noul Managing Director al HEINEKEN România.

Thibaut Boidin va fi noul Managing Director al Heineken România începând cu data de 1 septembrie 2023. El se alătură Heineken România din actuala poziție de Chief Transformation Officer pentru Regiunea Europa.

Thibaut s-a alăturat companiei Heineken Franța în 2017, unde a fost Deputy General Manager al diviziei France Boissons. În acest rol, a coordonat un efort de transformare ambițios al Heineken Franța și a generat creșterea businessului, îmbunătățind, totodată, nivelul de satisfacție al clienților.

În octombrie 2020, Thibaut a fost numit în funcția de Transformation Director al Heineken Franța, unde a contribuit în mod semnificativ la dezvoltarea businessului.

Ulterior, în septembrie 2021, Thibaut a fost numit Chief Transformation Officer în cadrul Heineken Europa și, în timpul mandatului său, a impulsionat dezvoltarea procesului de transformare a capabilităților în cadrul Regiunii Europa, coordonând programe importante și generând schimbări semnificative la nivelul businessului.

Thibaut va continua să dezvolte businessul din România, clădind pe fundația solidă construită de predecesorul său, Dan Robinson. El va coordona strategia EverGreen în România, cu o abordare centrată pe consumatori și clienți, și acordând o atenție deosebită sustenabilității, digitalizării și dezvoltării angajaților Heineken România.

Pe perioada lunii septembrie, Dan Robinson (fostul CEO) și Thibaut Boidin vor colabora pentru a asigura o tranziție lină către noul rol.

Dan Robinson s-a alăturat grupului Heineken N.V. în 2005 și a fost numit Managing Director al Heineken România în 2018. Pe parcursul mandatului său, compania a realizat progrese semnificative în materie de sustenabilitate, inovație și digitalizare.

Dan a deținut două mandate de Președinte al Asociației Berarii României, conlucrând pentru a susține și consolida dezvoltarea durabilă a industriei berii în România.

Mai sus regasiți o reprezentare vizuală a conținutului articolului, o clasificare automată și un sumar al acestuia! Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (modernbuyer.ro).

Accesați aici articolul integral !

Fluxuri de știri

Articole recomandate

- Advertisement -dezvoltare afacere

Ultimele articole

Alege-ți fluxurile de informații!

Gratis!

 + Promovează-ți compania și oferta sa!